Objímka se závitem - závit UNF 1/2-20

     CR objímka závit náhled

Cena bez DPH
od600 Kč
Cena s DPH
od 726 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznatky k výrobě objímek na Crosman 1377 a vlastní  montáži.

Objímky jsem vyráběl na půjčené díly, starého typu s hnědou pažbou. Potom přišla nová špuntovka s černou hranatou pažbou, a z „éteru“ přicházely zprávy o nesouososti uložení hlavně s objímkou a značných rozdílech v rozměrech, kdy se v některých případech rozcházel otvor a průměr čepu objímky. V  jednom případě byl otvor čepu o extrémní 3 milimetry jinde, proto jsem nakonec tuto pistolku koupil.

První dojem celkem dobrý, než jsem „odlepil “ páku pumpy od hlavně. Vůle, která byla na této páce, do stran byla děsivá, a při pumpování dělila vlastní sílu na píst do krutu. Po srovnání starého a nového typu původních plastových objímek spočívala inovace nového modelu v širší drážce, nepochopil jsem, proč, když třmen zůstal stejně subtilní. Nakonec jsem dospěl k názoru, že při úpravách a montáži objímky, je potřeba být nad věcí. Při ceně výrobku lehce nad dva tisíce korun se kvalita někde musí odrazit, tím spíše, protože všechny úkony výroby se odehrávají kolem lisu, proto není možné čekat, že bude vše jako při třískovém obrábění. Před nasunutím nové kovové objímky, je nutné minimálně srazit otřepy v samotné trubce pumpy, a je nutné počítat s tím, jak snadno objímku nasunete, tak snadno ji zase vyjmete ven. 

Co mne po montáži objímky mile potěšilo, byla právě nevědomky vyrobená šíře drážky, ve které je uchycen na čepu plechový držák vlastní plastové páky pumpy a páky pístu, která byla na starším typu pistolky užší, a tím se značně omezila nepříjemná vůle z nové plastové objímky. Možná inovace zlepší montáž dílů, ale užívání je věc jiná.  Při mé vlastní montáži, byla objímka tak akorát, žádný „vakl“ a šla jednoduše vyklepnout, tenkým dřívkem. (v dokumentaci se počítalo s vůlí 0,05mm, ale pumpa je jen trubka, takže pokud Vám nepůjde nasadit, je vhodnější na tělo objímky použít brusný papír, je to lepší řešení, než použít větší či menší kladivo).

Problém se ukázal jinde, při prvním zkušebním nasunutí vypadalo, že hlaveň je o cca 1mm delší. Tato skutečnost mne moc nepotěšila, a přemýšlel jsem co s tím. Pomyšlení na to, jak bude ladit méně technicky vybavený uživatel, tento problém nebylo příjemné. Samozřejmě došlo k demontáži závěru, s tím, že upravím objímku nebo hlaveň. Po vyjmutí hlavně jsem ještě proměřoval, o kolik přesně je hlaveň delší, a tuto sestavu jsem složil jen tak, na volno…… a stala se neuvěřitelná věc. Najednou bylo vše akorát, takže jsem vše smontoval zpět, a není problém. Otvor pro čep v samotné trubce jsem „protáhl“ vrtákem 4,8mm, aby se  v objímce skalibroval dle trubky pumpy. Zde neshoda rozměrů je, ale nic dramatického.  Na pažbě jsem zaoblil ostré rohy, protože zachytávaly o hlavičky šroubů a mírně prohloubil rádius, tak aby delší objímka prošla bez otěru.  Na tuto opravu stačí ostrý trojhranný škrabák, protože je hmota pažby měkká. 

uprava plastu cros N